ÇOK SEVİYORUM ÇÜNKÜ…

1001 çiçek yayınlarında çıkan Daniel Howart’ın resimlendirdiği “Anneciğimi Seviyorum  Çünkü” kitabı çocukların kullanabileceği hatta ezberleyip tekrar tekrar kurabileceği basit cümlelerden derin anlamlardan oluşuyor.Bazı kitaplar her gün okunur ve elden düşmez ya işte o kitap türünden bu. Aslında  sevginin şarta bağlanmasını doğru bulmuyorum   lakin burada şarta bağlamadan  çocuğunuza olan sevgi davranışlarının da  neler olabileceğini görüyorsunuz.Yada çocuğunuz sevgisini hangi davranışlarından ne kadar hissettiğini anlıyorsunuz.

Kitaptaki resimler oldukça başarılı.İki kere kitabı birlikte okuduktan sonra resimlere bakarak çok rahat kendisi bulabiliyor cümleleri.Kitapta hayvanlar dünyası kullanılar sevgi  davranışları çizilmiş….

En sonunda ise final yapıyor ve çocuğunuzun size olan  gerçek duygularını  refleksif bir cevapla duyabiliyorsunuz.

Anneciğimi Seviyorum Çünkü…
Herkes anneciğini çok sever…
Peki, en çok kim sever?   Sorusunun arkasından kalpten ve kocaman bir “beeeeennnn” cevabı alıyorsunuz? Bir anne başka hangi cevapla bu kadar keyif alır ve bir çocuk başka hangi cevapla bu kadar emin ve mutlu olur ki!… Ayrıca seriyi tamamlamanızı tavsiye ederim. Seride  “Babamı  neden çok seviyorum” “Dedeciğimi çok seviyorum çünkü” “Nineciğimi çok seviyorum çünkü” gibi kitaplarla tamamlayabilirsiniz böylece ailenizi oluşturan sevgi bağlarını tanımlayabilirsiniz….

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.